Starejši pionirji U15 iz Podčetrtka četrti v državi

Odlično sezono članske ekipe, ki je bila kronana z uvrstitvijo v prvo ligo, so dobro dopolnili tudi igralci iz mladinskega pogona tega Obsoteljskega kluba, saj je letos kar dvema selekcijama uspel preboj na zaključni turnir. Četrto mesto kadetske ekipe so minuli vikend ponovili še starejši pionirji U15, ki so v Domžalah prehodili podobno pot kot kadeti v Novi Gorici. Varovanci trenerja Davorja Brečka so na turnir najboljših osmih ekip prišli kot tretje moštvo rednega dela sezone, zato so bili v četrtfinalu favoriti proti Zlatorogu iz Laškega, ki je redni del končal na šestem mestu. A pot do zmage in preboj v polfinale je bil vse prej kot lahek. Laščani so v prvem polčasu pokazali veliko več in na glavni odmor odšli s prednostjo +15 (31:46). V drugem delu pa so Podčetrtčani le strnili vrste in zaigrali bolje, ter prišli do zmage, ki jih je popeljala med v polfinale. Tam so jih čakali domačini Helios Domžale, ki so veljali za favorite turnirja. Mladi upi iz Kozjanskega so v polfinalu odigrali bolje kot dan poprej in se tri četrtine tekme povsem enakovredno kosali s favoriziranimi nasprotniki. Razlika je nastala šele v zadnji četrtini, ko je zmanjšana rotacija igralcev Podčetrtka prišla do izraza, domači pa so bili v trenutkih ko se je tekma lomila bili deležni tudi ugodnejšega sodniškega kriterija. Helios je na koncu zanesljivo zmagal s 75:57 in si priboril finale proti Jančam, ki so v drugem polfinalnem paru ugnali Olimpijo. Zadnji dan je najprej sledila tekma za tretje mesto med Olimpijo in Podčetrtkom. Videli smo podobno zgodbo kot v polfinalu. Podčetrtčani so se enakovredno kosali vse tja do zadnje četrtine, nato pa so pošle moči, kar so Ljubljančani izkoristili in prišli do brona. V finalu so Domžalčani presenetljivo gladko ugnali Janče in postali prvaki v kategoriji U15 za letošnjo sezono. Kljub temu, da je Podčetrtška ekipa zaključila tekmovanje na četrtem mestu pa lahko rečemo, da gre za vrhunski rezultat. V tej starostni kategoriji je letos nastopilo 97 ekip in ob dejstvu, da je košarka drugi najmnožičnejši ekipni šport v državi ni lahko priti do takšnega rezultata.

Ob koncu lahko še dodamo, da je bil Gašper Škorjanc izbran v najboljšo peterko turnirja, hkrati pa je bil tudi drugi strelec zaključnega turnirja. (B. Š.)

Četrtfinale, 31. maj: ZLATOROG : TERME OLIMIA PODČETRTEK 75:81

Polfinale, 1. junij: HELIOS : TERME OLIMIA PODČETRTEK 75:57