Starejši pionirji nastopili na zaključnem turnirju

Selekciji U15 se je kot prvi ekipi v zgodovini kluba uspelo uvrstiti na zaključni turnir mlajših kategorij. Med starejšimi pionirji je v tej sezoni nastopalo več kot devetdeset klubov, mladi Podčetrtčani pa so si v rednem delu, po 26 odigranih tekmah, priigrali peto mesto.

Zaključni turnir osmih najboljših ekip v državi je gostila Nova Gorica, na njem pa so poleg Podčetrtške in domače ekipe nastopili še košarkarji Heliosa, Grosuplja, Slovana, Petrol Olimpije, Branika in Krke.

Prav Novomeščani pa so bili nasprotniki Podčetrtka v petkovem četrtfinalu. Ekipi sta se v rednem delu pomerili dvakrat in obe moštvi sta bili uspešni po enkrat. V tokratni, veliko pomembnejši tekmi, smo videli zanimivo srečanje, kjer pa so nekoliko več znanja pokazali igralci Krke in na koncu slavili s 80:75. Najboljši strelec Podčetrtčanov je bil Gašper Škorjanc, ki je dosegel 25 točk in temu dodal še 12 skokov, 14 točk je dodal Matic Boršič, po 13 pa sta jih dosegla Sven Andrlon in Andraž Švigelj.

Trener Davor Brečko je ob koncu turnirja povedal naslednje: "Že z uvrstitvijo na finalni turnir smo dosegli velik uspeh. Zelo sem ponosen na moje fante, ki so čez celotno sezono pridno trenirali. Zahvalil bi se rad tudi vsem staršem in navijačem ter upravi kluba za podporo. Se pa hkrati že veselimo tudi nove sezone, saj kar nekaj igralcev te selekcije ostaja, tako da se nadejamo dobrih rezultatov tudi v prihodnji sezoni."

Državni prvaki v kategoriji U15 so zasluženo po stali igralci Heliosa, ki so v finalu z 82:69 premagali domačine iz Nove Gorice.

slika1.jpg
slika2.jpg