ZLATOROG : TERME OLIMIA PODČETRTEK 72:69

8. krog 1.SKL

Gabrovšek 20, Kosič 15, Strnad 15, Gorenc 6, Cerkovnik 5, Švigelj 4, Thomas 4, Škorjanc, Sevšek, Stergar, Reberšak

Na derbiju začelja sta se v sobotnem obračunu osmega kroga pomerili ekipi Laškega in Podčetrtka. Po dosedanjem poteku sezone je povsem jasno, da bosta ekipi, glede na rezultate in igralski kader, do konca sezone najverjetneje bili trd boj za obstanek, zato bodo štiri letošnje medsebojne tekme štele dvojno. Lokalni obračun je na tribune dvorane Tri lilije privabil približno 400 gledalcev, ki so videli nekoliko boljši začetek domače ekipe. Te je večji del uvodne četrtine vodila, Podčetrtčani pa so bili v zaostanku, a vseskozi tik za petami nasprotniku. Kljub vsemu se je v samem zaključku prve četrtine Laščanom uspelo nekoliko odlepiti in pobegniti na +5 (20:15). Varovanci novega trenerja Bojana Lazića so že v prvi tekmi pod novim vodstvom nakazali večjo željo v obrambi, ki je bil v dosedanjem delu rak rana ekipe, saj so košarkarji iz Kozjanskega prvih šestih tekmah lige prejemali več kot 90 točk na srečanje. V drugi četrtini smo nato videli izenačen obračun, kjer so igralci Zlatoroga vseskozi imeli nekaj točk naskoka, a do občutnejše prednosti niso uspeli priti. Semafor je tako po prvih dvajsetih minutah igre kazal rezultat 36:30. Rezultat bi lahko bil po prvem polčasu tudi drugačen, če ne bi Podčetrtčani katastrofalno metali za tri točke (0/12), povrhu vsega pa je bilo kar nekaj od teh metov neoviranih. Na začetku drugega dela so Laščani v 22. minuti hitro pobegnili na +10 (44:34), a to kakor da je prebudilo goste iz Podčetrtka, ki so zaigrali bolj zavzeto in počasi pričeli topiti prednost domačih. Voz so v tem obdobju potegnili naprej kapetan Nejc Strnad, Žan Kosić in David Gabrovšek in v 35. minuti se je zaostanek desetih točk prelevil v prednost 61:63. Sledilo so minute, kjer sta se ekipi izmenjevali v vodstvu, 40 sekund pred koncem pa je prednost Laškega znašala minimalnih 70:69. Laščani so nato zapravili napad, Žan Kosić pa je na drugi strani prišel do meta za zmago, a met za tri žal ni končal v obroču. Skok je nato dobil Žiga Švigelj, a tudi njegov met ni končal na željenem mestu. Sledil je hiter prekršek nad Pavlom Kusevcem, ki je bil zanesljiv pri izvajanju prostih metov. Podčetrtčani so nato še imeli dve sekunde za napad, a jim ni uspelo priti do meta za izenačenje. To je bila prva predstava letos v kateri so bili Podčetrtčani konkurenčni, a za zmago je zmanjkalo nekaj sreče. Kljub porazu je je trener Bojan Lazić v predstavi svojih fantov videl tudi pozitivno plat: "Mi smo s to tekmo dobili točno tisto, po kar smo prišli. Dejansko smo želeli neko reakcijo. Fantje so reagiral in pokazal, da so lahko tekmovalni in kompetativni na tem nivoju. Zmanjkala nam je kakšna žoga, ki bi šla v koš, tak je šport. Jaz močno verjamem v svoje fante in naše trdo delo." Prvi strelec Podčetrtčanov je na koncu bil David Gabrovšek, ki je dosegel 20 točk, na nasprotni strani pa je točkovno izstopal Dragan Bjeletić, ki je tekmo končal pri 21 točkah. Po novem porazu Podčetrtčani seveda še naprej ostajajo na dnu lestvice. Naslednja tekma pa bo odigrana med tednom, ko prihaja v Podčetrtek vodilna Primorska.