TERME OLIMIA PODČETRTEK : TRIGLAV 97:82

Z novo zmago skočili tik pod vrh lestvice (10. krog, 1.SKL)

Strnad 28, Čebular 19, Maček 13, Cerkovnik 12, Atanacković 12, Vasilić 6, Popadić 5, Švigelj Ž. 2, Švigelj A., Škorjanc F., Škorjanc G., Bizjak

S tekmo proti Triglavu so košarkarji iz Podčetrtka zakorakali v drugo polovico rednega dela prvenstva. Kranjčani so v letošnji prvoligaški sezoni novinci v ligi in so bili pred sobotnim obračunom edina ekipa, ki še ni dosegla zmage. Njihovo zadnje mesto na lestvici je seveda Podčetrtčane postavljalo v vlogo favoritov, ki pa jo je bilo treba upravičiti tudi na parketu. Ekipi sta se na uvodnem srečanju sezone že pomerili v Kranju, kjer so bili Podčetrtčani zanesljivo slavili s 91:73, a visoko zmago so si takrat priigrali šele v zadnji četrtini. Triglavani so v sezono krenili s sila mlado zasedbo v primerjavi z ostalo prvoligaško konkurenco, poleg tega pa so imeli veliko težav s pozitivnimi primeri znotraj moštva, zaradi česar so v večini odigranih tekem nastopili v okrnjeni zasedbi. Tokrat so v Podčetrtek prišli s popolnim kadrom, medtem ko je pri Podčetrtčanih še naprej manjkal Gašper Sevšek. Varovanci Davorja Brečka so domače srečanje odprli odlično in po slabih petih minutah igre vodili že z 20:11. Sledil je padec v igri, ki so ga gostje izkoristili in z delnim izidom 13:2 povedli s 22:24. V nadaljevanju srečanja smo videli povsem izenačeno tekmo, kjer si nobena ekipa ni uspela nabrati občutnejše prednosti. Tudi na glavni odmor sta ekipi odšli povsem poravnani 44:44. Drugi polčas je med navijače domače ekipe, ki so tekmo lahko spremljali v neposrednem spletnem prenosu, prinesel nekoliko nemira, saj so Kranjčani v 22. minuti prvič na srečanju občutneje povedli (44:51). Nekaj višja prednost gostov pa je nato vendarle prebudila Podčetrtčane, ki so na krilih trojk Neca Strnada, v zadnjih odločilnih deset minut srečanja krenili s prednostjo 74:68. Podobno kot na prvi medsebojni tekmi pa je izkušenost domače zasedbe v končnici priplavala na površje in prednost Podčetrtka je počasi začela naraščati. Ko je Matic Maček dobre tri minute pred koncem tekme zadel za +12 (86:74) je postalo jasno, da je srečanje odločeno. Za končnih 97:82 je zadel Sandi Čebular, ki je z 19 točkami samo še potrdil svoje vodstvo na listi strelcev 1. SKL. A strelski junak tokratnega srečanja je bil zagotovo kapetan Nejc Strnad, ki je v eni svojih najboljših predstav dosegel 28 točk (6 trojk) in pokazal kaj pomenijo izkušnje proti mladosti. V domačih vrstah je potrebno izpostaviti še Matica Mačka, ki je zelo racionalno izkoristil svojo minutažo in srečanje zaključil pri 13 točkah, ter Anžeta Cerkovnika (12 točk), ki v letošnji sezoni dokazuje, da lahko igra tudi pomembno vlogo tudi na najvišjem nivoju. Pri Triglavu je bil prvo ime njihov najboljši strelec Gaber Ožegovič (21 točk), mejo dvajsetih točk pa je dosegel tudi lanskoletni igralec Podčetrtka Dejan Milašinović. Trener Davor Brečko je zmago komentiral z naslednjimi besedami: »Po zmagi v Rogaški sem pričakoval težko tekmo proti Triglavu, ki je po dolgem času igral v kompletni postavi. Kljub zmagi za petnajst točk smo tri četrtine trepetali, v zadnji četrtini pa smo vendarle naredili razliko in zmagali. Največ težav smo imeli z skokom, ki ga je Triglav dobil z 39 proti 29. Predvsem je bil problem njihov napadalni skok, ki nam ga nikakor ni uspelo skontrolirati. Kljub vsemu čestitam fantom ob polovici sezone, saj smo pri odličnem rezultatu in visoki uvrstitvi na lestvici.« Zmagi se sicer ne gleda v zobe, a za njo so se Podčetrtčani morali potruditi celo nekoliko bolj od pričakovanega. Napadalno ekipa Podčetrtka letos nima težav, a v obrambnem delu je zagotovo še rezerv, ki jih bo z analizo potrebno čim prej odpraviti. S šesto zmago so Podčetrtčani skočili na drugo mesto na lestvici, kar je po polovici sezone zagotovo odličen rezultat. V naslednjem krogu igralci Podčetrtka odhajajo v Šentjur. Slednji v minulem vikendu niso odigrali ligaške tekme proti Rogaški, saj je bila ekipa v karanteni, a do sobotnega obračuna bo moštvo Aleša Pipana že nazaj na parketu in bo lahko odigralo lokalni derbi proti Podčetrtku.