TERME OLIMIA PODČETRTEK: KRKA 68:72

podčetrtčani blizu presenečenja (12. krog, 1.SKL)

Čebular 13, Škorjanc G. 12, Atanacković 11, Vasilć 10, Cerkovnik 10, Strnad 5, Švigelj Ž. 5, Maček 2, Švigelj A., Sevšek, Škorjanc F., Bizjak

Krkaši so v Podčetrtek prišli kot vodilna ekipa prvenstva, zato je bila vloga favoritov jasno na strani Novomeščanov. Domače moštvo je seveda imelo svoje načrte kako presenetiti ABA ligaša, ki je na zadnjih prvenstvenih tekmah proti Šenčurju in Heliosu pokazal, da je ranljiv. Podčetrtčani so v tekmo krenili brez organizatorja igre Marka Popadića, medtem ko so gosti prišli v Podčetrtek v polni postavi. Varovanci Davorja Brečka so v srečanje krenili odločno in v prvi četrtini nadigrali goste z rezultatom 23:14. Nato so igralci Krke začeli z lovom na izenačenje, kar jim je tik pred koncem polčasa tudi uspelo, a je kapetan domačih Nejc Strnad s košem v zadnjem napadu poskrbel, da so Podčetrtčani odšli na odmor s prednostjo 36:34. Kljub pozitivnem rezultatu je bil občutek, da bi Podčetrtški košarkarji lahko v tem delu bolje izkoristili slab strelski večer Krke, ki so zadeli zgolj tri trojke iz štirinajstih poizkusov. Igralci Podčetrtka pa so tudi v nadaljevanju pokazali, da je zmaga ta večer dosegljiva. Večino časa so bili v vodstvu za nekaj točk in gostom niso dovolili, da prevzamejo pobudo. Zelo zanimivo je bilo spremljati početje gostujočega trenerja Vladimirja Anzulovića, ki ne glede na rezultat goji igro s številnimi menjavami. Tokrat je v celotnem srečanju izvedel kar 43 menjav, nekajkrat tudi skoraj celotno petorko, a takšne eksperimente mu omogoča širok igralski kader. Pri Podčetrtčanih je trener Davor Brečko tokrat z zajetno minutažo na parket poslal mladega upa Gašperja Škorjanca, ki je upravičil zaupanje in kljub šestnajstim letom bil eden vidnejših posameznikov srečanja. Podčetrtčani so z zadetim metom Milojka Vasilića v zadnji dve minuti tekme krenili s prednostjo 65:64. Nato pa je na žalost domačih na sceno stopil bosanski reprezentant v vrstah Krke Adin Vrabac, ki praktično sam, s sedmimi zaporednimi točkami, prelomil tekmo. Slabo minuto pred koncem je Nejc Strnad zadel svojo edino trojko za znižanje na 68:71, Krka pa zapravila napad. V zadnjih sekundah srečanja je sodniška trojka poskrbela, da so bile vse oči uprte v njih. Ob eni izmed številnih menjav igralcev je Krka ob izvajanju odločilnega napada Podčetrtčanov imela na parketu šest igralcev. Možje v črnem so se dolgo posvetovali ali dosoditi tehnično napako gostom, a se za to potezo na koncu niso odločili. Sedem sekund pred koncem je sledila še bolj dvomljiva odločitev, saj je bil nad Sandijem Čebularjem storjen prekršek pri metu za izenačenje. Sodniška trojka se je zopet zelo dolgo posvetovala in namesto treh prostih metov dosodila zgolj dva, saj naj bi prekršek bil storjen že pred metom. Obe odločitvi v odločilnih trenutkih nista bili v prid domačih, gosti pa so ponujeno izkoristili in na koncu slavili z 68:72. Seveda je bilo po takem razpletu v taboru Podčetrtčanov kar nekaj grenkega priokusa, a jim za uteho ostaja zelo dobra predstava proti renomiranemu nasprotniku, ki jo bo potrebno prenesti na naslednje, izjemno pomembno srečanje proti Laškem. Kljub dejstvu, da se je Krka v obrabi s podvajanjem zelo dobro pripravila na Sandija Čebularja, je ta na koncu kljub vsemu bil s 13 točkami prvi strelec domačih. Prijetno pozitivno presenečenje pa je zagotovo predstava kadeta Gašperja Škorjanca, ki je tekmo zaključil z dvanajstimi točkami. Poudariti velja, da je na prvoligaških srečanjih v zadnjih letih redkost že v kolikor kadet že sploh dobi minute za nastop. Škorjanc je pokazal, da lahko in bo zagotovo tudi v bodoče dobil več priložnosti. Pri gostih je bil prvo ime Adin Vrabac, ki je dosegel 13 točk in bil hkrati tudi z odločilno serijo treh košev v 39. minuti mož odločitve. V naslednjem krogu Podčetrtčani odhajajo v Laško, kjer bo kljub stanju na lestvici zelo težko gostovanje za Termalce. Za Podčetrtčane bi seveda bilo zelo dobrodošlo zabeležiti zmago v boju za ligo za prvaka in prekiniti serijo dveh porazov. Ob koncu lahko omenimo tudi težave Primorske. Koprska ekipa, ki se že od začetka leta bori s finančnimi problemi je v prejšnjem krogu odpovedala tekmo s Šenčurjem, ter hkrati izstopila iz ABA lige.