TERME OLIMIA PODČETRTEK : ROGAŠKA 70:76

Lokalni derbi Rogaški, a Podčetrtčani ujeli ligo za prvaka (18. krog, 1.SKL)

Strnad 15, Atanacković 12, Sevšek 9, Maček 8, Vasilić 7, Švigelj 6, Čebular 5, Škorjanc G. 2, Tomažič, Škorjanc F., Boršič

Zadnji krog rednega dela prvenstva je prinesel obračun med Rogaško in Podčetrtkom. Obsoteljski derbi sicer ni imel večjega tekmovalnega naboja, saj je bilo že pred tekmo bolj ali manj jasno, da bosta obe ekipi nadaljevali sezono v ligi za prvaka, kjer se vse ponovno začne od začetka. Podčetrtčani sicer pred tekmo, v teoriji, še niso imeli zagotovljenega mesta med najboljšimi šestimi ekipami v državi, a bi se v zadnjem krogu moral zgoditi pravi mali čudež, da bi jih Šentjurčani prehiteli. To bi se zgodilo, če bi Šentjurčani ob porazu Podčetrtčanov izničili 73 točk slabšo koš razliko, kar pa je seveda bilo nemogoče pričakovati. Lokalni obračun je tako imel nekoliko manjši tekmovalni naboj, a zmaga v sosedskem derbiju je vedno dobrodošla. Podčetrtčani so v tekmo krenili v popolni postavi, kadru pa se je priključil še Tim Tomažič, ki je nazadnje nastopal v mariborskem Braniku, pred tam pa izkušnje nabiral v španskih nižjeligaših. Sicer je bil 198 cm visoki Mariborčan član vseh naših mlajših reprezentančnih selekcij in bo s prihodom poizkušal zaostriti konkurenco Podčetrtčanov na zunanjih igralnih pozicijah. Pri Rogaški je manjkal njihov prvi strelec Američan David Nichols, prav tako pa v kadru še ni bilo tudi novinca, srbskega branilca Luka Igrutinovića. Tekma, ki bi v nekih drugih razmerah zagotovo napolnila dvorano, je že v uvodu nakazala, da bo šlo za zelo izenačen obračun. Praktično celoten prvi polčas sta bili ekipi skupaj in se kar nekajkrat izmenjali v vodstvu. Obe moštvi sicer v prvih dvajsetih minutah nista ponudili kaj prida košarkarske predstave, saj so bili strelci na obeh straneh nerazpoloženi, o čemer priča tudi nizkih 32:34 ob polčasu za Rogaško. V nadaljevanju smo nato vendarle videli nekoliko živahnejše srečanje, saj sta se ekipi razigrali, a rezultat je vseeno ostajal vseskozi tesen. Potem ko je Najc Strnad v 36. minuti zadel trojko za 63:62 je v nadaljevanju domača ekipa nanizala nekaj napak, ki so jih na drugi strani varovanci Damirja Novakovića izkoristili in pobegnili na 64:71. Priigrano prednost so nato gostje znali zadržati in z mirnim izvajanjem prostih metov tekmo privedli do konca. Prvi strelec domačega moštva je bil kapetan Nejc Strnad s 15 točkami, mejo desetih točk pa je presegel še Simo Atanackovič z 12 točkami. Podčetrtčani so tokrat pogrešali predvsem Sandija Čebularja, ki je v svoji najbolj skromni predstavi sezone dosegel zgolj 5 točk, kar je bila tudi njegova edina tekma v sezoni, kjer ni presegel mejo desetih točk in je redni del zaključil kot četrti strelec lige. Pri Rogaški sta strelsko izstopala Petar Vujačić in Malcom Bernard, ki sta dosegla 20 točk. Prvi del sezone je tako končan. Podčetrtčani so končali na petem mestu in se bodo prvič pomerili v ligi za prvaka, kjer se bo prvim petim ekipa pridružila še Cedevita Olimpija. V boj za obstanek se bodo podali Šentjur, Laško, Hopsi in Triglav. Podčetrtčani so svoj prvi cilj sezone dosegli, zato bo nadaljevanje zagotovo z rezultatskega vidika veliko lažje, saj varovanci Davorja Brečka nimajo česar več izgubiti. Sedaj je na vrsti skoraj tritedenski premor, nato pa Podčetrtčani za uvod lige za prvaka, 27.2., odhajajo na gostovanje k domžalskem Heliosu. Več o analizi rednega dela sezone in izjavami glavnih akterjev pa v naslednji številki.