ROGAŠKA : TERME OLIMIA PODČETRTEK  82:76
Čebular 27, Cerkovnik 17, Maček 10, Švigelj 8; Nichols 25, Gabrovšek 18, Zupan 12, Šantelj 10
TERME OLIMIA PODČETRTEK : ROGAŠKA  67:95
Atanacković 22, Strnad 13, Škorjanc G. 12, Boršič 8; Nichols 20, Vujačić 18, Gabrovšek 17

Vrhunec košarkarske sezone so vsekakor izločilni boji, ki so se v minulem tednu pričeli s četrtfinalnimi obračuni. Eden izmed štirih dvobojev je prinesel sosedski derbi med Podčetrtkom in Rogaško. Zaradi boljše uvrstitve v ligi za prvaka je prednost domačega terena bila na strani Rogaške, serija pa se je igrala na dve dobljeni tekmi. Pred prvim obračunom v Rogaški so se Podčetrtčani srečali z neljubim dejstvom, da na srečanju zaradi poškodbe hrbta ne bo mogel nastopiti center Milojko Vasilić, kar je bil velik udarec za četo Davorja Brečka. Vloga favoritov je bila na strani Rogaške, a v taboru Podčetrtčanov so vseskozi zatrjevali, da so pripravljeni presenetit ekipo Damirja Novakovića. Srečanje v Rogaški bi v normalnih okoliščinah zagotovo potekalo pred nabitimi tribunami, a tega letos ni bilo mogoče doživeti, ekipe pa so se po toliko tekmah že nekoliko privadile na prazne dvorane. V dvorani v Ratanski vasi so Podčetrtčani motivirano vstopili v srečanje in po odlično odigrani uvodni četrtini vodili z 17:31. Razigran je bil predvsem Sandi Čebular, ki je v prvih desetih minutah vknjižil kar 18 točk. Domačini so po uvodnem šoku nato zaigrali bolje in do polčasa prednost Podčetrtka zmanjšali na 37:42. Toda nadaljevanje je prineslo podobno zgodbo. Podčetrtčani so najprej ušli na +12 (37:49), a je Rogaška prednost v 29. minuti prepolovila na 53:59. Sledil je preobrat Rogaške, ki je slabe štiri minute pred koncem, po trojki Davida Gabrovška povedla s 75:69. A Podčetrtčani se niso predali in z delnim izidom 6:0 zopet povedli s 75:76. V zadnji dve minuti sta tako ekipi krenili z enakimi možnostmi za zmago. A žal se je v ključnih trenutkih zgodil strelski mrk Podčetrtka, kar je Rogaška izkoristila s sedmimi zaporednimi točkami in po napeti končnici zmagala. Težavo v končnici tekme je Podčetrtčanom predstavljalo predvsem dejstvo, da je ob odsotnem Milojku Vasiliću v začetku zadnje četrtine peto osebno napako prejel še Simo Atanacković, tako da je pod obročem večino bremena padlo na Anžeta Cerkovnika (17 točk), ki je bil na parketu že tako vseh 40 minut. Prvi strelec tekme je bil Sandi Čebular (27 točk), pri Rogaški pa je izstopal izvrstni Američan David Nichols s 25 točkami. Rogaška je tako povedla v seriji in imela možnost zaključiti svoje delo že po dveh tekmah. V Podčetrtški dvorani se je pričakoval še en napet obračun, a temu ni bilo tako. Rogaška je začela izjemno in s serijo trojk že v 3. minuti povedla s 2:13. Podčetrtčani so nato vzpostavili ravnotežje v igri in prednost do konca prve četrtine znižali na -9 (16:25). Sledila pa je četrtina, ki je odločila srečanje. Podčetrtčani so se podali v lov za znižanje rezultata, a je serija zelo dvomljivih sodniških odločitev znervirala ekipo, ki se nikakor ni mogla sprijaznit z odločitvami. Začeli so se napadi na silo, razbremenjeni Rogaški pa je stekel met z razdalje in prednost se je hitro začela povzpenjati. Prvi sodnik Matej Špendl je v tem času podelil tehnični napaki kapetanu Nejcu Strnadu in Anžetu Cerkovniku, slednjemu v začetku drugega polčasa še drugo tehnično napako, kar je pomenilo izključitev. Prednost Rogaške je tako v začetku drugega polčasa najprej narastla na +23 (28:51) in se nato vseskozi gibala v teh okvirih. Tako je bilo že v sredini tretje četrtine čutiti, da je tekma odločena, zato je domači strateg Davor Brečko v igro poslal mlajši del ekipe, Rogaška pa tekmo mirno pripeljala do konca. V taboru Podčetrtka so ob zaključku športno čestitali gostom, a se hkrati obregnili tudi na sojenje v drugi tekmi. Po koncu serije ostaja občutek, da bi Podčetrtčani vsaj na prvem srečanju lahko izvlekli več, a je če potegnemo črto Rogaška zasluženo napredovala. Kljub porazu je za Podčetrtčani zgodovinska sezona, saj so se prvič prebili med najboljših šest ekip v državi, kar je bil tudi prvi cilj ekipe. Sedaj čaka moštvo v naslednjem tednu še pokalni obračun, kjer ni bilo milosti pri žrebu, saj jim je ta naklonil prvega favorita Cedevito Olimpijo. Analizo sezone, s komentarji glavnih akterjev, pa bomo objavili v eni izmed naslednjih številk.