PRIMORSKA : TERME OLIMIA PODČETRTEK 90:62

Poraz v Kopru (3. krog, 1.SKL)

Čebular 14, Popadić 11, Vasilić 10, Atanacković 9, Švigelj Ž. 5, Maček 5, Cerkovnik 4, Strnad 2, Sevšek 2, Švigelj A., Boršič, Škorjanc

Svoj tretji letošnji obračun so Podčetrtčani odigrali v dvorani Bonifika, kjer pa niso pokazali svojega pravega obraza, saj so bili igralci Primorske suvereni. Koprčani, ki so bili pred sezono tik pred bankrotom, so nato vendarle sestavili moštvo, ki je za našo prvo ligo seveda zelo konkurenčno, a njihova trenutna težava je ABA liga, kjer pa so brez tujcev proti klubom v regiji povsem nemočni. Če je uvodna četrtina še bila izenačena (23:20) pa so varovanci nekdanjega trenerja Podčetrtka Andreja Žaklja v nadaljevanju pritisnili na plin in si že do polčasa priigrali prednost +18 (48:30). Podčetrtčanom tudi v nadaljevanju nikakor ni stekla igra v napadu, kjer so povrhu vsega grešili še lahke mete. Prednost Koprčanov se je zato samo stopnjevala in zadnja četrtina je bila zgolj še formalnost. Ob končnem rezultatu 90:62 je bil v vrstah Podčetrtka prvi strelec Sandi Čebular s 14 točkami, medtem ko je bil pri domačih najbolj razpoložen Ejron Kastrati z 20 točkami. Kot da visok poraz ni bil dovolj sta pri Podčetrtčanih staknila poškodbi še oba organizatorja igre Marko Popadić in Matic Maček. Tekma je bila zato za igralce s Kozjanskega za hitro pozabo, saj je bilo iz nje težko potegniti kaj dobrega.