KRKA : TERME OLIMIA PODČETRTEK 84:75

Krka upravičila vlogo favorita (3. krog, zaostala tekma)

Čebular 20, Atanacković 18, Strnad 12, Vasilić 6, Švigelj Ž. 6, Maček 6, Cerkovnik 5, Škorjanc G. 2, Boršič, Sevšek, A. Švigelj

Tekma v Novem mestu bi morala biti odigrana pred dobrim mesecem in pol, vendar so bili takrat igralci Krke po tekmi s Cedevito Olimpijo, zaradi okužbe enega izmed Ljubljančanov, v 10-dnevni karanteni. Ekipi sta se zato dogovorili za nov termin srečanja, ki je bil na razporedu minulo nedeljo v športni dvorani Leona Štuklja. Zaradi neposrednega televizijskega prenosa je bila ura tekme malce nenavadna, saj sta se moštvi pomerili ob 12.00. Krkaši so bili seveda nesporni favorit tekme, saj so v domačem prvenstvu bili še nepraženi, dobro formo pa so potrdili tudi v ABA ligi z zmago pri Borcu iz Čačka. Podčetrtčani so se po domačem porazu s Šenčurjem želeli pokazati v boljši luči, a še enkrat več so se na gostovanje odpravili v nepopolni zasedbi, saj je zaradi poškodbe manjkal Marko Popadić. Slednji je bil pred sezono pripeljan kot velika okrepitev Podčetrtka, a zaradi zdravstvenih težav še ni pokazal forme iz preteklih let. Uvodne minute so pripadle Dolenjcem, ki so v četrti minuti povedli s 15:6. Tudi tokrat se je pri varovancih Davorja Brečka pojavila podobna težava kot na tekmi proti Šenčurju, kjer je obramba v uvodnih desetih minutah bila zelo slaba in nasprotniku ponudila da si nabere prednost. Končnih 27:18 v prvi četrtini je samo odraz tega. Toda nadaljevanje je prineslo boljšo igro Podčetrtka. Razigrala sta se predvsem Sandi Čebular in Simo Atanacković in zaostanek ob polčasu je bil sprejemljivih 45:38. Začetek drugega polčasa je prinesel zrcalno sliko uvodnih minut tekme, saj so igralci Krke zopet pritisnili na plin in v 25. minuti po trojki Roka Stipčevića povedli s +17 (60:43). A Podčetrtčani se tudi tokrat niso predali in z zavzeto igro prednost Krke v 36. minuti zmanjšali na 80:70. Toda domača zasedba se ni pustila presenetiti in tekmo v zadnjih minutah kontrolirano pripeljala k koncu v svojo korist. Igralci Podčetrtka so se tokrat pokazali v boljši luči kot v preteklem krogu, a ABA-ligaš Krka z letošnjo igralsko zasedbo, kjer je v rotaciji deset enakovrednih igralcev, ni nasprotnik po meri. Prvi strelec srečanja je bil Sandi Čebular z 20 točkami, točkovno bero gostov pa je najbolj dopolnil še Simo Atanacković, ki je dosege 18 točk. Pri Krki pa je z 18 koši izstopal njihov najboljši strelec hrvaški organizator igre Rok Stipčević. Podčetrtčani imajo sedaj vknjižene štiri zmage in tri poraze, medtem ko je Krka s sedmimi zmagami in brez poraza sama na vrhu prvenstvene lestvice. Termalce v naslednjih treh krogih čakajo trije zelo pomembni obračuni. Najprej lokalni derbi pri Rogaški, nato domača tekma s Triglavom in še eno lokalno gostovanje pri Šentjurju. Cilj Podčetrtka je bil predcsezono liga za prvaka in v kolikor želijo doseči to se bo potrebno proti nasprotnikom po meri vrniti v zmagovalne tire.