HOPSI POLZELA : TERME OLIMIA PODČETRTEK 76:95

Odlična strelska predstava za zmago (7. krog, 1.SKL)

Atanacković 27, Čebular 17 + 11 asistenc, Cerkovnik 15, Strnad 15, Maček 13, Sevšek 6, Vasilić 2, Popadić, Švigelj A., Švigelj Ž., Škorjanc F., Škorjanc G.

Po tritedenskem premoru so Podčetrtčani vendarle dočakali novo ligaško tekmo. Zaradi okužb s koronavirusom v nasprotnih ekipah so varovancem Davorja Brečka zapovrstjo odpadali obračuni, a z gostovanjem na Polzeli so Podčetrtčani le prekinili niz neigranja. Težava je bila tudi dejstvo, da v tem času ni bilo moč odigrati nobenega prijateljskega obračuna, tako da je bilo moštvo »lačno« tekem. Za obračun na Polzeli Podčetrtčani še vedno niso mogli računati na usluge Marka Popadića, medtem ko so bili na drugi strani domačini v popolni postavi. Tekma je seveda potekala brez prisotnosti gledalcev je pa zato srečanje bilo moč videti v neposrednem televizijskem prenosu športnega programa Sportklub, ki v letošnji sezoni prenaša domače prvenstvo. Uvodna četrtina je bila izenačena, ekipi pa sta se nekajkrat izmenjali v vodstvu. Prvo občutnejšo prednost so si priigrali Polzelani, ki so v 12. minuti povedli s košem Josipa Mikulića 32:24. Prav hrvaški center je v tem delu igre povzročal največ preglavic obrambi Podčetrtka, a nato je sledila serija gostov 12:2 in prednost je bila ponovno na strani Termalcev (34:36). Košarkarjem iz Podčetrtka je nato uspel odličen finiš prvega polčasa, saj so z nekaj trojkami in serijo povezanih košev razigranega Sima Atanackovića dobili prvi del igre z 42:50. V začetku drugega dela igre lahko rečemo, da sta Sandi Čebular in Simo Atanacković potrdila zakon bivšega in povezala dvanajst zaporednih točk za vodstvo +15 (47:62). Slednja sta skupaj z Milojkom Vasilićem še lani igrala na Polzeli, tokrat pa so bili vsi skupaj očitno še dodatno motivirani za obračun proti svojem nekdanjem klubu. Na nasprotni strani pa smo na delu lahko videli Žana Kosiča, ki pa je bil še lani član Podčetrtka. Ob koncu tretje četrtine so domači nato strnili vrste in zaostanek zmanjšali na 64:70, a v zgolj nekaj minutah so Podčetrtčani zopet unovčili svoje izkušnje in pobegnili na 68:80. Če so igralci iz Savinjskega konca po tem zaostanku še mogoče upali na preobrat v zaključku tekme, pa je vse dvome z dvema zaporednima trojkama razblinil kapetan Nejc Strnad in prednost se je pet minut pred koncem povzpela na neulovljivih 72:91. Zaključek tekme je nato bil zgolj še formalnost, kjer je priložnost za dokazovanje dobili tudi mlajši del ekipe. Prvo ime tekme je bil nedvomno Simo Atanacković, ki je dosegel 27 točk in še enkrat več dokazal za kakšnega kova igralca gre. Zelo blizu trojnega dvojčka je bil Sandi Čebular, ki je 17 točkam dodal še 11 asistenc in 9 skokov. Na nasprotni strani je bil v vrstah domačih najbolj razpoložen Američan Aaron Weseley Carver, ki je zabeležil 17 točk in 12 skokov. Zmaga na Polzeli je bila pomembna, saj tamkajšnja dvorana velja za zelo neugoden teren za gostovanje. Poleg tega so varovanci Boštjana Kuharja na predhodnih tekmah proti Primorski in Krki pokazali zelo dobri predstavi, zato je tako gladka zmaga celo malce nepričakovana. Podčetrtčani imajo sedaj na svojem računu štiri zmage in en poraz, v naslednjem kolu pa jih na domačem terenu čaka Šenčur. Slednji igrajo v letošnji sezoni toplo-hladno, saj so recimo premagali Primorsko in Rogaško, izgubili pa s Šentjurjem in Hopsi. Tekma bo zaradi neposrednega televizijskega prenosa na Sportklubu odigrana v ponedeljek, 16. 11., ob 20.00 v VŠD Podčetrtek.

GH Holding