TERME OLIMIA PODČETRTEK : ŠENČUR 70:86

8. krog, 1.SKL

Čebular 14, Cerkovnik 13, Atanacković 12, Švigelj 7, Strnad 6; Murić 18, R. Rizvić 16, Martinčič 16, H. Rizvić 11

Po odlično odigrani tekmi na Polzeli so Podčetrtčani z optimizmom pričakovali domače srečanje s Šenčurjem. A to ni bil večer varovancev Davorja Brečka, saj so gostje izkoristili slabšoigro Podčetrtčanov in prišli nepričakovano lahko do četrte letošnje zmage. Tekma v Podčetrtški dvorani je potekala brez gledalcev, a še drugič zapored z neposrednim televizijskim prenosom. Prvi koš na tekmi je dosege Žiga Švigelj, a to je bilo tudi edino vodstvo Termalcev na tekmi. Šenčurjani so nato izvedli pravi juriš, kjer so koši deževali z vseh strani. Že po slabih šestih minutah tekme so se tako košarkarji iz Kozjanskega znašli v zaostanku -14 (4:18). Podobno razliko v korist gostov smo nato gledali na semaforju do konca prve četrtine (15:28). A Gorenjci se niso ustavljali in v 13. minuti povedli s kar 20:40. Štirideset prejetih točk v trinajstih minutah igre že samo po sebi pove kakšna je bila domača obramba v tem času, žal pa tudi v napadu nikakor ni steklo. Do polčasa so nato Podčetrtčani le nekako vzpostavili ravnotežje, da razlika ni več naraščala, a prednost je ostajala visokih 34:54. Toda tudi drugi polčas ni prinesel potrebne spremembe energije. Ko je drugi strelec prve lige Dino Murić v 26. minuti zadel za 40:67 je bilo vsem v dvorani jasno, da je tekma odločena. Do konca tekme so košarkarji Podčetrtka nato poraz nekoliko omilili, a to ne spremeni dejstva, da je bila tokratna predstava domačih slaba. Kot pozitivno stvar lahko izpostavimo pogumno igro mladega Gašperja Škorjanca, ki je v zaključku dosegel štiri točke in pokazal, da tudi mladi zmorejo. V predstavi, ki bo za hitro pozabo, sta bila najboljša strelca domačih Sandi Čebular s 14 točkami in Anže Cerkovnik s 13 točkami. Pri Šenčurju je bil prvo ime Dino Murić (18 točk), po 16 točk pa sta dodala Ramo Rizvić in Nejc Martinčič. Igralce Podčetrtka sedaj čakata dve težki gostovanji. Najprej bodo belo-modri ta vikend odšli v goste v Novo mesto k Krki, nato pa jih čaka lokalni derbi z Rogaško.