ROGAŠKA : TERME OLIMIA PODČETRTEK 79:84

Obsoteljski derbi pripadel Podčetrtčanom (9. krog, 1.SKL)

Čebular 24, Atanacković 22, Popadić 12, Cerkovnik 11, Vasilić 10, Maček 3, Strnad 2, Švigelj A., Švigelj Ž., Škorjanc F., Škorjanc G., Boršič; Gabrovšek 19, Blackshear 17, Bernard 15, Nichols 14

Košarkarji Podčetrtka so se na svoje letošnje najbližje gostovanje odpravili z željo po novi zmagi, kar jim je ob dobro odigrani drugi polovici srečanja tudi uspelo. Obe moštvi sta v lokalni derbi krenili brez enega igralca, saj je v vrstah Podčetrtka manjkal Gašper Sevšek, medtem ko domači strateg Damjan Novaković ni mogel računati na Petra Vijačića. Moštvi sta v sezono krenili z glavnim ciljem uvrstitev v ligo za prvaka in po slabi polovici prvenstva sta obe zasedbi na dobri poti k temu. Rogaška se v letošnji sezoni sicer ni odločila za igranje v ligi ABA2, večina vajeti njihove igre pa je v rokah treh Američanov Davida Nicholsa, Malcolma Bernarda in Geralda Blackshearja. Tribune so bile v Rogaški Slatini tudi to pot prazne, kar je za sosedske obračune velika škoda, a športnikom je lahko v uteho vsaj dejstvo, da tekme sploh potekajo, saj so po Evropi nekatera domača prvenstva celo prekinjena. Začetne minute dvoboja so pripadle domačim, ki so že v 6. minuti tekme občutneje povedli (18:7). Na tem mestu lahko rečemo, da je slabši uvod v tekmo letošnja težava Podčetrtčanov, saj se je ta problem sedaj pokazal že v več kot polovici dvobojev. Prvih deset minut je tako dobila Rogaška s 28:16. Varovanci Davorja Brečka pa so se nato vendarle prebudili in z delnim izidom 1:11 zmanjšali na 29:27, ob glavnem odmoru pa je semafor kazal rezultat 42:37 za domače. V nadaljevanju je Rogaška zopet najprej pobegnila na +9 (54:45), a Podčetrtčani so tudi to pot odgovorili in na krilih razpoloženega Sandija Čebularja ter Sima Atanackovića, v 30. minuti, prevzeli vodstvo s 63:65. Te prednosti pa nato niso več izpustili iz rok. Rogaška je bila sicer vseskozi blizu, a Podčetrtčani so s preudarno igro zadrževali minimalno vodstvo. V zadnjo minuto tekme so košarkarji Podčetrtka krenili s prednostjo 79:82, napad pa so imeli domači. Američan Malcolm Bernard je imel dvakrat met za izenačenje, a žoga na srečo gostov in našla pot v obroč. Na drugi strani je nato Marko Popadić z dvema zadetima prostima metoma odločil zmagovalca in veliko slavje gostov se je lahko začelo. Gostujoča zmaga Podčetrtka je pokazala, da ima letošnja ekipa karakter in izkušnje, ki v moštvenih športih pomenijo včasih celo več kot same individualne kvalitete posameznikov. Ključ do zmage je bilo dejstvo, da so Podčetrtčani znali v obrambi ustaviti oba najnevarnejša igralca gostov Malcolma Bernarda in Davida Nicholsa, ki nista razvila svoje igre in imela veliko težav pri podvajanju ter izskakovanju. Res je, da sta se zato lažje razigrala David Gabrovšek in Gerald Blackshear, a recept za zmago je deloval. Pri Podčetrtku je proti svojem bivšem klubu še enkrat več blestel Sandi Čebular, ki se je ustavil pri 24 točkah in hkrati s povprečno 18,9 točkami, postal trenutno prvi strelec prvenstva. Izpostaviti je potrebno še Sima Atanackovića (22 točk), ki je zadeval v ključnih napadih in povratnika po poškodbi Marka Popadića (12 točk), ki je pokazal svojo najboljšo strelsko predstavo letos. Veliko pozitivnega je tudi v letošnjih predstavah Anžeta Cerkovnika (11 točk), saj ob vstopanju s klopi vselej vnaša dodano vrednost ekipi. Podčetrtčani so sedaj pri petih zmagah in so se ob tekmi manj povzpeli na tretje mesto. V naslednjem krogu jih čaka domača tekma proti Triglavu. Vloga favorita je jasna, a jo bo treba proti mladi ekipi s Kranja potrditi tudi na parketu.