ŠENČUR : TERME OLIMIA PODČETRTEK 81:54

Podčetrtčani v Šenčurju brez pravih možnosti

1. SKL - liga za prvaka - 2. krog

Atanacković 13, Tomažič 10, Vasilić 8, Strnad 7, Švigelj Ž. 7, Maček 4, Bizjak 3, Škorjanc G. 2, Cerkovnik, Škorjanc F., Švigelj A., Boršič

Potem, ko so košarkarji Podčetrtka v preteklem tednu pripravili prijetno presenečenje in v gosteh ugnali Helios, se jim na tokratnem gostovanju v Šenčurju ni izšlo po njihovih željah. Gorenjci so v prvem krogu lige za prvaka presenetljivo izgubili s pomlajeno zasedbo Cedevite Olimpije, kar zagotovo niso pričakovali, zato je bila za njih tekma s Podčetrtkom popravni izpit. Že pred tekmo je bilo jasno, da ne bo nastopil Sandi Čebular, kar je bil seveda velik udarec za moštvo s Podčetrtka, a mu je poškodba stopala prvič letos preprečila nastop. Tudi pri Šenčurju se ubadajo s poškodbami, saj sta manjkala Jan Novak in Ramo Rizvić, ki je odsoten že dlje časa. Je pa moštvo Šenčurja pred pričetkom lige za prvaka okrepil Žiga Fifolt, ki je je letos igral v Belgiji, lani pa branil barve Krke. V uvodu srečanja smo videli izenačeno tekmo, kjer pa je domače moštvo večji del imelo rahlo pobudo. Prva četrtina je tako pripadla Šenčurju z 19:14, a so Podčetrtčani že v 11. minuti ujeli prključek na 22:21. Nato smo do 17. minute gledali izenačeno srečanje (33:31), nato pa sta sledili dobri dve minuti, za katere se je na koncu izkazalo, da so prelomile srečanje. Varovanci Konstantina Subotića so v zaključku na hitro naredili delni izid 10:0 in na odmor odšli s +12 (43:31). V začetku drugega polčasa so Podčetrtčani krenili odločno in nekoliko znižali prednost Šenčurja, a nato se je povsem ustavilo v napadu. Varovanci Davorja Brečka so grešili tudi povsem neovirane mete in ob slabši obrambi se je prednost Šenčurja hitro povzpela na +19 (60:41). S tem je bilo že pred zadnjo četrtino jasno, da je tekma bolj ali manj odločena. V zadnji četrtini se je nato zaostanek Podčetrtka še nekoliko povečal, a pozitivno je vsaj to, da so ob dejstvu, da je zmagovalec tekme že znan, svoje minute dobili mladi košarkarji. Pri Podčetrtčani lahko rečemo, da se je vsekakor poznala odsotnost prvega strelca Sandija Čebularja, svojega dne pa ni imel niti Anže Cerkovnik, ki je po predstavi sezone v Heliosu tokrat ostal brez dosežene točke. Pri Šenčurju je bil neustavljiv David Kralj, ki je do 24 točk prišel ob 100% metu, ki ga je v končnici nekoliko pokvaril, a vseeno bil prvo ime tekme. Do rekordnega dosežka je prišel tudi MVP rednega dela sezone Dino Murić, ki je ob 13 točkah zabeležil neverjetnih 21 skokov. Pri Podčetrtku sta dvoštevilčno mejo točk dosegla samo Simo Atanacković (13 točk + 9 skokov) in Tim Tomažič (10 točk), kar je bilo seveda premalo razpoloženih igralcev za kaj več kot visok poraz. V naslednjem krogu prihaja v Podčetrtek ekipa Krke. Vloga favoritov je jasno na strani Novomeščanov, a igralci Podčetrtka so se v rednem delu, na domačem igrišču že dokazali, da se lahko dostojno upirajo enemu izmed favoritov za letošnji naslov prvaka.