6.3.2014 - ŠD Podčetrtek

Podčetrtek-Šmarje : Vojnik
63 - 61 (10-19 20-17 14-16 19-9)

Strelci KK Podčetrtek-Šmarje: Anderlič 18, Remih Jagrič 16, Štukelj 12, Fajs 9, Stupica 5, Tacer Luka 3, Tacer Marko, Sotlar, Šviglin

Združena kadetska ekipa Podčetrtka in Šmarja je tokrat gostila ekipo iz Vojnika. Domači so nastopili okrnjeni, saj je zaradi šolskih obveznosti manjkal kapetan in prvi organizator igre Kevin Kolar. Priča smo bili izjemno izenačeni in napeti tekmi, v katero so veliko bolje stopili gostje, saj so kmalu povedli in 1. četrtino dobili z 9 točkami razlike.

Domačim igra nikakor ni stekla, veliko je bilo izgubljenih žog in zgrešenih odprtih metov. Do polčasa so razliko nekoliko zmanjšali, tako je bil rezultatom pred odmorom 30:36 za Vojnik.

V 3. četrtini se je odvijala podobna zgodba. Gostje so dosegali lahko koše preko Bojanoviča, domači pa v napadu niso zadeli odprtih metov iz razdalje, ki so nekakšen zaščitni znak te kadetske ekipe.

V zadnji četrtini je trener Podčetrtčanov Benjamin Lipnik poskušal zmesti nasprotnika z različnimi oblikami obramb. Še tri minute pred koncem so Vojničani vodili + 8. Končno je stekel met tudi domačinom, ki so v zadnjih štirih napad zadeli 4 trojke (Remih Jagrič 1, Fajs 1, Anderlič 2) in uspešno, predvsem pa srečno, zaključili tekmo sebi v prid.

Tako so dosegli že 4. zaporedno zmago, s katero so si že zagotovili 2. mesto v 2. slovenski košarkarski ligi za kadete na vzhodu.

Po nekaj slabših tekmah, je odlično odigral Žiga Anderelič, ki je dosegel 18 točk (4 trojke). Zadel je tudi ključno trojko v zadnjem napadu. Andrej Stupica je ob odsotnosti prvega organizatorja igra, dobro povezoval niti v napadu. Tudi vsi ostali fantje, ki so stopili na parket so dobro opravili svojo nalogo in se zasluženo veselili zmage.