TERME OLIMIA PODČETRTEK : KRKA 92:82

Podčetrtčani poskrbeli za presenečenje kroga

1. SKL - liga za prvaka - 3. krog

Strnad 28 (8 trojk), Atanacković 21, Čebular 11, Cerkovnik 9, Maček 9, Vasilić 7, Škorjanc G. 5, Švigelj 2, Tomažič, Bizjak, Škorjanc F., Boršič

Košarkarji Podčetrtka nadaljujejo z odličnimi predstavami v tej sezoni. Tokrat so na domačem parketu na kolena pravili Krko, kar ima ob dejstvu, da se je to zgodilo v ligi za prvaka, še toliko večjo veljavo. Drugi del sezone ekipam ne ponuja več kalkulacij, saj višji položaj na lestvici prinaša prednost domačega terena v izločilnih bojih, kar je seveda cilj vseh moštev. Podčetrtčani so po visokem porazu v Šenčurju hoteli dokazati, da je bil to zgolj slab strelski večer, medtem ko so Novomeščani prav tako želeli popraviti vtis iz prejšnjega kroga, ko so nepričakovano, po podaljških, izgubili v Rogaški Slatini. Krka je redni del sezone zanesljivo končala na prvem mestu in tudi v nadaljevanju sezone bo najbrž edina ekipa, ki se bo lahko dostojno postavila ob bok evropski Cedeviti Olimpiji. Vloga favorita je bila zelo jasno na strani gostov, ki so letos sestavili kakovostno ekipo. Že pred srečanjem je bilo jasno, da bi Podčetrtčani za zmago potrebovali eno najboljših predstav sezone in hkrati upali na slab strelski dan Krke. Oba trenerja sta imela na voljo vse igralce, saj se je v kader Podčetrtčanov vrnil tudi poškodovani Sandi Čebular. Da bo to zanimivo srečanje so nakazale že uvodne minute v katerih so košarkarji iz Obsotelja na krilih Sima Atanackovića povedli s 11:2. Slednji je dosegel prav vse uvodne točke domačih, ob tem pa zadel tudi tri trojke iz treh poizkusov. Varovanci Vladimirja Anzulovića so nato vzpostavili ravnotežje v igri, a priigrana prednost je vseskozi ostajala na strani Podčetrtka. Uvodna četrtina se je tako končala pri rezultatu 27:21, a tudi do konca polčasa je prednost vseskozi ostajala na strani domačih. Prvi del igre se je zaključil ob rezultatu 47:37, kar je napovedovalo zanimiv drugi polčas. Kljub dejstvu, da se je pričakoval nalet gostov v drugem polčasu, so domači nadaljevali z odlično igro. Izjemen je bil predvsem Nejc Strnad, ki je bil za goste nezaustavljiv in zadeval trojke kot za stavo. Novomeška Krka se je kljub vsemu v 28. minuti nevarno približala na 63:60, a so Anže Cerkovnik s košem izpod obroča in Sandi Čebular ter Nejc Strnad s trojkama hitro poskrbeli, da se je prednost zopet povzpela preko desetih točk (71:60). V zadnji četrtini je iz minute v minuto vse bolj kazalo na to, da bo Podčetrtčanom vendarle uspelo pripraviti prvovrstno presenečenje. Zadnji žebelj v krsto Novomeščanov je nato z osmo trojko zabil Nejc Strnad, ki je svojo ekipo v 35. minuti popeljal do neulovljivih 84:69. Zadnje minute so bile nato zgolj še formalnost in Podčetrtčani so prišli s končnih 92:82 do druge zmage v ligi za prvaka. Zmaga varovancev Davorja Brečka je bilo seveda presenečenje kroga, saj je Krka vselej kandidat za naslov prvaka. Letos so v njenem kadru številni sedanji, nekdanji in občasni reprezentanti kot so Luka Lapornik (Slo) in Nejc Barić (Slo), Rok Stipčević (Hrv) in Adin Vrabac (BiH), poleg tega pa imajo na vsakem igralnem položaju bolj ali manj dva enakovredna posameznika. A tudi v košarki se zgodi, da David premega Goljata. Krkaši so sicer uspeli ustaviti prvega strelca Podčetrtka Sandija Čebularja (11 točk), a sta tesno pokrivanje slednjega dobro izkoristila Nejc Strnad (28 točk) in Simo Atanacković (21 točk). Pri gostih je kar pet košarkarjev preseglo mejo desetih točk, a je bilo vse skupaj vseeno premalo. Podčetrtčani v naslednjem krogu gostujejo pri Cedeviti Olimpiji.