CEDEVITA OLIMPIJA : TERME OLIMIA PODČETRTEK 99:65

Olimpija upravičila vlogo favorita

1. SKL - liga za prvaka - 4. krog
Cerkovnik 13, Čebular 12, Atanacković 12, Strnad 10, Vasilić 4, Škorjanc G. 4, Bizjak 3, Švigelj Ž. 3, Škorjanc F. 2, Maček 2, Tomažić, Švigelj A.

Po pravi mali senzaciji in zmago nad Krko je Podčetrtčane čakal gostujoči obračun z glavnim favoritom za letošnji naslov Cedevito Olimpijo. Ljubljančani so v dosedanjem delu lige za prvaka nastopili s svojo mladinsko ekipi, saj so v tem delu sezone bili njihov rezultatski cilji usmerjeni predvsem v tekmovanji EuroCup in ABA liga. Za njih se bo državno prvenstvo zares začelo šele z izločilnimi boji. A ravno za obračun s Podčetrtčani so se pri Cedeviti Olimpiji zamislili nastop z njihovo prvo ekipo. To je bil za košarkarje Podčetrtka na eni strani dober izziv in nagrada, igrati z trenutno eno najboljših ekip na tem košarkarskem prostoru. A če pogledamo z druge strani je bila to z rezultatskega vidika seveda misija nemogoče. Cedevita Olimpija je v letošnji sezoni, po dolgem času, sestavila ekipo, ki ji poleg Krke, zagotovo ne more parirati nobena ekipa v domači ligi. Če je Olimpija v preteklih sezonah pogosto izgubljala tudi z ekipami spodnjega dela lestvice se letos to ne more zgoditi. Seveda ob pogoju, da nastopa s svojo udarno postavo, ki jo vodi Jurica Golemac. Podčetrtčani so tako v domačem prvenstvu kot prvi do sedaj imeli možnost nastopiti proti njihovi najmočnejši ekipi predvsem zaradi spleta okoliščin. Prvi razlog je ta, da so Ljubljančani v preteklem tednu najprej izpadli v Eurocupu, nato pa še nepričakovano izgubili v ABA ligi proti Igokei. Ker je bila tekma proti Podčetrtku v začetku tedna in povrhu še v njihovi dvorani se je vodstvo kluba odločilo vrniti ekipo na zmagovalne tirnice. Že sam uvod s srečanje je pokazal, da popuščanja ne bo. Olimpija je že po petih minutah igre vodila s 16:2. Podčetrtčani so nato pokazali nekaj več in vzpostavili ravnotežje v igri, a prednost je vseeno naraščala iz minute v minuto. Ob polčasu je tako semafor kazal 51:33 v korist domače ekipe. Kljub visoki prednosti pa Jurica Golemac tudi v nadaljevanju ni popuščal pri rotaciji igralcev in svojim mladim igralcem ponudil le nekaj minut. Obratno pot pa je izbral Davor Brečko, ki zavoljo visokega vodstva Olimpije dodelil izdatno minutažo mlajšim igralcem, ki jim je to lahko bila dobra izkušnja za naprej. Za drugi polčas je tako težko kaj dodati, kot to da so Ljubljančani še naprej igrali zbrano in tekmo pripeljali sebi v prid z rezultatom 99:65. Trener Davor Brečko seveda ob koncu ni mogel zameriti svojim varovancem za prikazano, saj je bila razlika v kvaliteti več kot očitna. Najboljši strelec je bil pri Podčetrtčanih Anže Cerkovnik, ki je dosegel 13 točk in 9 skokov, pri Cedeviti Olimpiji pa je z 19 točkami izstopal Američan Jarrod Jones. Za Podčetrtčane je bil to ob dveh zmagah drugi poraz, že ta vikend pa jih čaka lokalni obračun proti Rogaški.