TERME OLIMIA PODČETRTEK : ROGAŠKA 87:88

Nesrečen poraz Podčetrtčanov v lokalnem derbiju

1. SKL - liga za prvaka - 5. krog
Atanacković 41, Strnad 20, Vasilić 11, Tomažič 10, Škorjanc G. 5, Bizjak, Škorjanc F., Boršič, Švigelj Ž., Maček, Cerkovnik, A. Švigelj

V petem krogu lige za prvaka je bil na razporedu obsoteljski derbi med Podčetrtkom in Rogaško. V normalnih okoliščinah bi dvoboj zagotovo napolnil Podčetrtško dvorano, a trenutno tega razmere seveda še vedno ne dovoljujejo. Obe moštvi sta v srečanje krenili v okrnjeni zasedbi, saj je pri Podčetrtčanih manjkal prvi strelec Sandi Čebular, Rogaška pa je nastopila brez novinca Srba Luke Igrutinovića. Ekipi sta se v rednem delu pomerili dvakrat, vsaka od moštev pa je zabeležila po eno zmago. Začetni petorki obeh ekip sta pričeli odločno in v uvodni četrtini nizali toče za točko. Sam uvod je pripadel Podčetrtčanom, ki so do 8. minute vodili s 21:18, zaključek prve četrtine pa je nato pripadel varovancem Damirja Novakovića, ki so prednost preobrnili sebi v prid na 25:30. Za Podčetrtčane je bil v uvodnih desetih minutah nezaustavljiv predvsem Američan v vrstah Rogaške David Nichols, ki je dosegel 19 točk, a na drugi strani je bil še uspešnejši Simo Atanacković, ki je dosegel kar 20 točk. Ta dosežka zagotovo spada v enega izmed boljših strelskih izkupičkov posameznega igralca v zgolj eni četrtini, ki je bil kadarkoli dosežen v 1. SKL. Tudi v nadaljevanju tekme pa se strelci na obeh straneh niso ohladili. Obe moštvi sta več pozornosti polagali na napadalni del igre, zato je na trenutke igra spominjala na tiste iz rednega dela NBA, kjer ima poglavitni pomen napad. Rogaška je sicer ohranjala svojo prednost, a Podčetrtčani so bili vseskozi na ulovljivi prednosti. Semafor je tako ob zaključku polčasa kazal 40:46 za goste. Sledil pa je drugi polčas, ki je bil poln preobratov. Najprej je Rogaška v 25. minuti povedla s +12 (47:59), a so jih Podčetrtčani v začetku zadnje četrtine ujeli in prešli v vodstvo s 68:66. Preobrat sta zrežirala predvsem razigrana Nejc Strnad in Simo Atanacković, medtem ko je obramba Podčetrtčanov uspela vsaj delno ustaviti razpoloženega Davida Nicholsa. Varovanci Davorja Brečka so nato iz minute v minuto večali prednost in po treh zadetih prostih metih Nejca Strnada, tri minute do konca povedli s 87:77. Tisti trenutek verjetno ni bilo junaka, ki bi napovedal preobrat Rogaške, saj je ta delovala povsem izgubljeno v napadu, poleg tega pa je trener Novaković v resni rotaciji uporabljal samo šest igralcev. A tekma se igra do zadnjega sodnikovega žvižga. Gostje so v pičlih treh minutah naredili delni izid 9:0 in se približali na 87:86. Ko so dobrih deset sekund pred koncem Podčetrtčani z novim zgrešenim metom nerazpoloženega Matica Mačka zapravili svoj napad, se je Rogaški pokazalo upanje za popoln preobrat. Žogo je v roke vzel David Nichols, Matic Maček pa slabe tri sekunde pred koncem nad njim naredil nespameten prekršek. Amaričan je nato hladnokrvno zadel oba prosta meta, Podčetrtčani pa v zadnjih treh sekundah niso uspeli kaj več kot priti do meta iz obupa, ki pa s strani Nejca Strnada ni našel poti v koš. Ob takem porazu je seveda priokus grenak, a to so zgodbe, ki jih piše šport. Ob porazu je ostal v senci tudi redko viden strelski izkupiček Sima Atanackovića, ki se je na koncu ustavil pri 41 točkah in je postal z indeksom 47 tudi MVP kroga. Na drugi strani je 33 točk dosegel David Nichols, ki se je tako samo še utrdil na prvem mestu strelcev 1.SKL. Podčetrtčane v naslednjem krogu čaka še en domač obračun, tokrat prihaja v goste domžalski Helios.