TERME OLIMIA PODČETRTEK : CEDEVITA OLIMPIJA 57:73
Strnad 20, Maček 12, Švigelj Ž. 6, Škorjanc G. 6, Vasilić 6; Hopkins 13, Jones 11, Murić 9, Duščak 8

ROGAŠKA : TERME OLIMIA PODČETRTEK 95:75
Čebular 21, Švigelj 17 + 9 skokov, Cerkovnik 11, Vasilić 9 + 9 skokov; Gabrovšek 23, Šantelj 16, Igrutinović 16

Zgoščen razpored zaključka lige za prvaka so Podčetrtški košarkarji nadaljevali z domačo tekmo proti Cedeviti Olimpiji in gostujočim lokalnim derbijem z Rogaško. Varovanci Davorja Brečka so v tednu dni odigrali še drugo in tretje srečanje, ki pa žal ni prineslo novih točk. Gostovanje Cedevite Olimpije je prišlo v ne najboljšem trenutku, saj so Ljubljančani v ABA ligi nepričakovano izgubili s Cibono in si otežili pot med najboljše štiri na Balkanu. Čeprav se je Olimpija zaradi zgoščenega ritma tekem v državnem prvenstvu večkrat posluževala nastopov s pomlajeno zasedbo pa Podčetrtčani poleg Krke edini v ligi za prvaka niso imeli te »sreče«, saj je Olimpija obakrat nastopila z najmočnejšo zasedbo. Pri domačih je bilo stanje drugačno, saj sta zaradi poškodbe manjkala oba prva strelca Sandi Čebular in Simo Atanacković. Na papirju bi zato morala biti ta tekma lahek zalogaj za goste, a temu ni bilo tako. Podčetrtčani so v tekmo krenili izjemno in proti prvi postavi Olimpije odigrali eno izmed četrtin sezone (22:15). Trener gostov Jurica Golemac je bil zato kar dvakrat primoran vzeti minuto odmora, da je svoje varovance »prebudil«. Napad Olimpije je nato stekel in do polčasa so domači morali prednost predati gostom, ki so na odmor odšli s prednostjo + 5 (36:41). Kljub zaostanku je bil zaradi okrnjenega domačega kadra to zelo dober polčas, kjer so se Podčetrtčani dobro borili in imeli povsem aktiven rezultat. Seveda je bilo težko pričakovati, da bo domača zasedba držala ta ritem, toda Podčetrtčani so na krilih razpoloženega Nejca Strnada (20 točk) slabi dve minuti do konca še vedno držali ritem s favoriziranimi gosti (57:67). V samem zaključku je Olimpija naredila še delni izid 6:0, a dobrega vtisa domačih to vsekakor ne more pokvariti. Olimpija je z zmago v Podčetrtku prišla nazaj na vrh lestvice, Podčetrtčani pa so ostali na šestem mestu, kjer se bodo očitno v zadnjem krogu proti Šenčurju udarili za to kdo bo pred četrtfinalom peti in kdo šesti. Po Olimpiji je sledilo gostovanje pri sosedih iz Rogaške. Tudi to pot trener Davor Brečko ni mogel računati na Sima Atanackovića, ki je bil pred poškodbo hrbta v izjemni formi, se je pa zato v kader znova vrnil Sandi Čebular. Podčetrtčani so z Rogaško v tej sezoni odigrali tri izenačena srečanja, toda tokrat temu ni bilo tako. Tekma je bila bolj ali manj odločena že v prvem polčasu, ko je Rogaška izkoristila slabši pristop Podčetrtčanov in na glavni odmor odšla s +21 (48:27). V drugem delu se je nato razigral Sandi Čebular in prednost Rogaške se je v 31. minuti zmanjšala na 68:55. Manjše krize domačih pa Podčetrtčani niso do konca izkoristili in varovanci Damjana Novakovića so tekmo v zaključku mirno pripeljali sebi v prid. Najbolj razpoložena igralca Podčetrtka sta na tokratnem gostovanju bila Sandi Čebular (21 točk) in Žiga Švigelj (17 točk in 9 skokov). Trener Davor Brečko je v obeh tekmah ponovno pokazal zaupanje v mlade igralce in jim dodelil izdatno minutažo, kar je redkost pri naših prvoligaških trenerjih. Podčetrtčani so po tekmi v Rogaški ostali na šestem mestu in jih do konca čakata še domača obračuna s Heliosom in Šenčurjem. Vse ekipe sedaj počasi z enim očesom že gledajo tudi na izhodišča pred četrtfinalom, kjer se bo Podčetrtčanom glavni cilj izogniti Cedeviti Olimpiji in Krki. Za Rogaško in Helios so košarkarji iz Kozjanskega že dokazali, da se jih da premagati in bi zagotovo bili boljši tekmec po meri v izločilnih bojih. A to so zgolj kalkulacije, ki jih je potrebno pustiti ob strani in najprej v zadnjih dveh tekmah dvigniti formo pred vrhuncem sezone.