KRKA : TERME OLIMIA PODČETRTEK 103:76

Krka to pot ni dovolila presenečenja

1. SKL - liga za prvaka - 8. krog
Atanacković 24, Strnad 17, Vasilić 16, Švigelj Ž. 7, Cerkovnik 7, Škorjanc 3, Maček 2, Bizjak, Boršič, Tomažič, Švigelj A.

Po dobrih treh tednih premora so se na prvoligaški parket vrnili tudi košarkarji Podčetrtka. Ti so v zadnji tekmi osmega kroga lige za prvaka gostovali v Novem mestu, kjer je domače moštvo Krke upravičilo vlogo favorita. Potem ko so Podčetrtčani pred dobrim mesecem dni na domačem parketu pripravili pravo malo senzacijo in ugnali dolenjskega ABA ligaša, tokrat možnosti za presenečenje ni bilo. V primerjavi s tekmo v Podčetrtku se je kar nekaj stvari pri Krki spremenilo in tudi tekmovalen ritem ekip je bil povsem drugačen. Po nepričakovanem porazu na Kozjanskem je uprava Krke odreagirala in kmalu za tem odslovila trenerja Vladimirja Anzulovića. Slednjega je zamenjal pomočnik Dalibor Damjanović, ki je bolj jasno razporedil vlogo glavnih nosilcev igre, kar jim je tudi pomagalo obrniti rezultatsko krivuljo navzgor. Krka je prav tako za razliko od Podčetrtka bila v času zadnjega zaprtja telovadnic vseskozi v tranažnem procesu, saj nastopajo v ABA ligi, kjer so pred nedeljskim srečanjem v pomembnem obračunu ugnali Split. Podčetrtčani so na drugi strani v Novem mestu ponovno nastopili brez Sandija Čebularja, ki se še vedno ubada s poškodbo stopala. V uvodnih minutah so košarkarji Podčetrtka hrabro nastopili in minuto pred koncem prve četrtine s košem Anžeta Cerkovnika povedli z 20:22. Toda sledila je silovita serija Krke, ki je z delnim izidom 20:3 v 14. minuti pobegnila na 40:25. Pri Podčetrtčanih je v prvem delu šepala predvsem igra v obrambi, polčas pa se je končal z izidom 60:40. Tudi po glavnem odmoru pa se razmerja moči niso spremenila. Krka je še naprej neusmiljeno polnila koš gostov in v 24. minuti je prednost narastla na +31 (74:43). Tekma je bila tako rezultatsko že kmalu odločena, tako da je bilo nadaljevanje za obe moštvi zgolj še neke vrste formalnost. Trener Davor Brečko je zato minutažo ponovno ponudil mlajšim igralcem, Krka pa je do konca nekoliko popustila, a vseeno prebila mejo stotih točk. Za končnih 103:76 je pri Podčetrtku največ točk prispeval Simo Atanacković (24), mejo desetih točk pa sta presegla še kapetan Nejc Strnad (17) in Milojko Vasilić (16). Podčetrtčani so tako štiri kroge pred končnico pri dveh zmagah in štirih porazih. Že med tednom jih čaka nov velik izziv, saj v Podčetrtek prihaja Cedevita Olimpija. Ljubljančani so letos brez dvoma glavni favoriti za naslov, a so trenutno osredotočeni na ABA ligo, kjer lovijo uvrstitev med najboljše štiri in je velika verjetnost, da bodo zaradi zgoščenega urnika gostovali v Podčetrtku v delno pomlajeni zasedbi. Košarkarje iz Obsotelja nato čaka naslednji vikend gostovanje v Rogaški in za konec še domača obračuna s Heliosom in Šenčurjem.