CEDEVITA OLIMPIJA : TERME OLIMIA PODČETRTEK 103:55

Pokal Spar - četrtfinale
Perry 14, Ščuka 14, Marinković 13, Blažič 13, Hodžić 9; Atanacković 14, G. Škorjanc 12, Čebular 7, Husičić 5

Po četrtfinalnem ligaškem porazu proti Rogaški je košarkarje Podčetrtka čakal še zaključek pokalnega tekmovanja, kjer žreb ni bil prizanesljiv in za nasprotnika varovancem Davorja Brečka določil Cedevito Olimpijo. Ljubljančani so seveda nesporni favoriti za ligaški in pokalni naslov, kar so dokazali tudi na tekmi proti Podčetrtčanom. Tekma, ki je potekala v dvorani Stožice je že v prvi četrtini nakazala, da se bodo košarkarji iz Obsotelja le s težavo upirali favoriziranim domačinom. Igralci Olimpije so tako že po desetih minutah igre vodili s 32:16, do polčasa pa prednost povečali na +22 (57:35). Pri Podčetrtčanih se je v prvem polčasu poškodoval Sandi Čebular, kar je ob odsotnem Milojku Vasiliću in Žigi Šviglju pomenilo, da bodo več priložnosti za igro dobili mladi. Trener Davor Brečko je tako v drugem delu igre večino minutaže namenil pridobivanju izkušenj mladincem, ki jih je naslednji dan čakal zaključni turnir U19. Na nasprotni strani trener Jurica Golemac tudi v drugem polčasu ni popuščal in končnih 103:55 je odraz tega. Prva strelca Podčetrtčanov sta bila Simo Atanackovič s 14 točkami in Gašper Škorjanc, ki jih je dodal 12. S tem so košarkarji Podčetrtka zaključili letošnjo tekmovalno sezono, ki je zagotovo z uvrstitvijo v četrtfinale ligaškega in pokalnega tekmovanja korak naprej v primerjavi s prejšnjimi leti.