ŠENTJUR : TERME OLIMIA PODČETRTEK 86:49

15. krog, 1.SKL

Strnad 13, Špaleta 8, Burgett 8, Zupan 7, Kosič 6, Švigelj Ž. 4, Cerkovnik 3, Sevšek, Reberšak, Švigelj A.

Glede na stanje na lestvici so Podčetrtčani pred tokratnim krogom odkrito upali na morebitno presenečenje, toda predstava je bila za čim prejšnjo pozabo, saj so jih Šentjurčani povsem nadigrali v vseh elementih košarkarske igre in jim zadali še trinajsti poraz v sezoni. Srečanje je bilo za obe moštvi velikega pomena tudi iz vidika nadaljevanja sezone, saj bosta tako Podčetrtek kot tudi Šentjur nastopala v ligi za obstanek in točke iz medsebojnih obračunov se bodo prenesle v drugi del tekmovanja. Pred odločilnim delom sezone so v Podčetrtškem klubu, v upanju po boljših rezultatih, potegnili verjetno še eno izmed zadnjih kadrovskih potez. Potem ko je klub zapustil Leon Stergar, ki bo kariero nadaljeval v novomeški Krki, sta četo Bojana Lazića okrepila Američana Austin Burgett in Jawan Davis, ki bi naj ekipi prinesla dodano vrednost na igralnih mestih, kjer najbolj škripa. Burgett je znan obraz na slovenskih parketih, saj je minulo sezono uspešno branil barve Hopsov, prvi del letošnje sezone pa je preživel na Švedskem pri ekipi Lulea. Če bo slednji poizkušal zakrpati luknjo na igralni poziciji »štiri«, pa bo Davis prevzel vajeti organizacije igre, kjer imajo Podčetrtčani v letošnji sezoni veliko težav. Za Davisom je pestra mednarodna kariera, saj je že igral na Cipru, Češki, Madžarski, Črni Gori, Katarju, Srbiji, Ukrajini in nazadnje v Mozambiku. Burgett je pridobil pravico za nastop že za srečanje proti Šentjurju, Davis pa bo svoj krst doživel na tekmi proti Rogaški. Lokalni derbi v dvorani Hruševec pa se je začel naravnost katastrofalno za Podčetrtčane. V prvih petih minutah so koši padali iz vseh strani, Šentjurčani pa so zadeli praktično vse kar so vrgli na koš in prednost je po polovici prve četrtine znašala že +14 (20:6). Ko se je pričakovalo, da bodo varovanci Bojana Lazića se vendarle prebudili je sledila še ena serija košev domače ekipe in po desetih minutah je bila rezultatska tehnica pri rezultatu 29:10 že (pre)močno nagnjena na stran Šentjurja. Za nadaljevanje srečanja težko napišemo kaj drugega kot da smo gledali enosmerni promet, v katerem so bili Podčetrtčani nemočni opazovalci dogajanja in do polčasa nabrali zaostanek 51:28, v zadnjih deset minut srečanja pa vstopili z 68:40. Domači strateg Aleš Pipan ni popuščal niti v zaključku tekme ter večji del že odločenega srečanja odigral z nosilci, zato je prednost še narastla do končnih +37 (86:49), kar je tudi najvišji poraz Podčetrtčanov v sezoni. Pri slednjih praktično ni bilo razpoloženega igralca, prvi strelec pa je bil ponovno Nejc Strnad s 13 točkami. Na drugi strani je kar pet igralcev preseglo mejo desetih točk, prvo ime tekme pa je bil najboljši strelec lige Američan Randall Dimitri Hayens, ki je dosegel 20 točk. Podčetrtčane čaka sedaj domača tekma z Rogaško, nato pa obračun, ki ga že lahko uvrščamo v sklop »biti ali ne biti«, saj prihaja v goste ekipa Laškega. V zadnjem krogu rednega dela moštvo nato odhaja k Primorski, temu pa sledi liga za obstanek, kjer se bodo ekipe (najverjetneje Hopsi, Šentjur, Laško in Podčetrtek) po trikrožnem sistemu poizkušale izogniti zadnjem mestu in izpadu iz lige.