TERME OLIMIA PODČETRTEK : KRKA 60:88

Strnad 19, Kosič 11, Zupan 10, Cerkovnik 5, Thomas 4, Reberšak 3, Gabrovšek 2, Stergar 2, Švigelj 2, Gorenc 2, Sevšek

Podčetrtčani so v tekmo vstopili okrepljeni, saj je ekipo okrepil 23-letni Nejc Zupan. Ta 203 cm visoki krilni igralec je bil zadnje tri sezone član Primorske, s katero je osvojil tudi pokalni in ligaški naslov, v letošnji sezoni pa je v 2. SKL branil barve Portoroža, kjer je povprečno dosegal 14,6 točke na tekmo. Dvoboj s Krkaši so igralci Podčetrtka odprli zelo dobro in v uvodnih minutah vseskozi vodili. V sedmi minuti je Charles Thomas zadel za vodstvo 14:10, gostje pa so si edino prednost v prvih desetih minutah priigrali po trojki Ivana Ramljaka v sami končnici prve četrtine, ko so povedli s 19:20. V nadaljevanju smo nato spremljali izenačen obračun, nakar je sledila serija spornih sodniških odločitev v škodo domačih, kar so igralci Krke hitro izkoristili, ter si do odmora nabrali prednost +7 (28:35). Kljub zaostanku lahko rečemo, da smo v prvem delu igre spremljali dobro igro Podčetrtčanov, kjer je imela igra svoj rep in glavo. Sledil pa je drugi polčas, kjer so igralci iz Kozjanskega žal skazili dobro predstavo iz prvega dela igre. Krka je krizne minute domačih izkoristila in v uvodnih minutah drugega polčasa, z delnim izidom 6:23, prišla do prednosti 34:58. Edini razpoloženi igralec v domačih vrstah je bil kapetan Nejc Strnad (19 točk), medtem ko je imel gostujoči trener Vladimir Anzulović v rotaciji več »vročih« imen, ki so v drugem delu postopoma višali prednost do končnih 60:88. Če potegnemo črto pod srečanjem lahko rečemo, da smo videli vzpodbuden polčas, a za boljši končni rezultat bo v prihodnjih tekmah potrebno povezati dvakrat po dvajset minut dobre igre. Podobnega mnenja je bil v izjavi za javnost tudi trener Bojan Lazić: "Čestitam Krki za zasluženo zmago. Prvi polčas smo odigrali odlično, začetek drugega polčasa pa je bil za nas porazen. Izgubili smo preveč žog. Z današnjo tekmo pa smo pokazali, da se lahko tudi delno kosamo z močnejšimi ekipami." Sedaj sledijo tekme v katerih pa se od Podčetrtčanov že pričakuje tudi rezultatsko nekoliko več in predvsem konkurenčnejše predstave, saj bodo v naslednjih šestih tekmah zvrstili nasprotniki s sredine in spodnjega dela prvenstvene lestvice. Najprej čakata košarkarje iz Obsotelja dva pokalna obračuna s Šentjurjem, nato pa serija treh domačih tekem s Hopsi, Heliosom in Šenčurjem.