Mladince na zaključnem turnirju ustavili vrstniki Cedevite Olimpije

Potem ko so se mladinci Podčetrtka skozi dodatne kvalifikacije prvič prebili na zaključni turnir U19 je bilo kmalu jasno, da bo njihov nasprotnik Cedevita Olimpija. Ljubljančani so bili brez dvoma prvi favoriti za naslov prvaka, saj sta se moštvu priključila še Dan Duščak in Luka Ščuka, ki sta letos kar nekaj priložnosti za dokazovanje dobila že pri prvi ekipi zmajev. Toda mladi Podčetrtčani so pod vodstvom Davorja Brečka odigrali odlično in v 27. minuti vodili s +9 (42:51). Olimpija je nato zaigrala bolje in prednost se je začela topiti. Devet minut pred koncem srečanja so Podčetrtčani še zadnjič vodili (55:56), nato pa so Ljubljančani naredili delni izid 11:0 in tekmo obrnili sebi v prid. V zadnjih minutah so mladi Termalci iskali priključek, a zmaga in napredovanje v polfinale je ostala v rokah Olimpijinih igralcev. Za končnih 81:70 je največ točk prispeval Gašper Škorjanc (22), pri Olimpiji pa je z 29 točkami blestel Dan Duščak. Olimpija je nato v naslednjih dneh finalnega turnirja upravičila vlogo favorita in za konec v finalu visoko ugnala Krko (98:56). Podčetrtčani so z uvrstitvijo med osem najboljših ekip v državi dosegli svoj cilj, ki ga bodo poizkušali nadgraditi v naslednjih sezonah, saj večina fantov še vedno ostaja v mladinskih vrstah.